Logo
Wydrukuj tę stronę

"Dzieci Zamojszczyzny. Los dzieci w relacjach źródłowych" - finał konkursu

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

29 listopada, w Sali Consulatus zamojskiego Ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie X jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Los dzieci w relacjach źródłowych”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. A. Mickiewicza w Zamościu przy współpracy z Muzeum Zamojskim oraz Kołem Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich.

Do konkursu zgłosiło się 11 szkół podstawowych. Nagrody główne otrzymali:
Kategoria: TEST WIEDZY: Paulina Bazylak – SP 2 w Zamościu opiekun – Wiesław Nowakowski
Kategoria: PRACA LITERACKA: Emilia Prokop - SP w Skierbieszowie opiekun – Edyta Wojtasiuk
Kategoria: PRACA PLASTYCZNA: Katarzyna Gąsianowska  - SP 7 w Zamościu …. opiekun – Marta Słomianowska

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez: Urząd Miasta Zamość, ŚZŻAK Odział w Zamościu IPN Odział w Lublinie, Muzeum Zamojskie w Zamościu, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDMAT Sp. J., Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu, Sklep Papierniczy Kredka w Zamościu, LHS w Zamościu.

Projekt edukacyjny "Dzieci Zamojszczyzny widziane oczyma współczesnej młodzieży" jest realizowany przez "Siódemkę" cyklicznie od 2009 r. Efektem tych wieloletnich działań było przygotowanie inicjatywy społecznej. Delegacja młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu na ręce wiceprezydent Małgorzaty Bzówki przedłożyła petycję z prośbą o wygospodarowanie w przestrzeni miejskiej miejsca, w którym mogłaby zostać utworzona stała ekspozycja poświęcona tragicznym losom Dzieci Zamojszczyzny, wzbogacona o liczne zdjęcia, nowe dokumenty i relacje osób.

zdjęcia: M. Drozd

DSC_0023.JPG DSC_0091.JPG DSC_0096.JPG

DSC_0102.JPG DSC_0103.JPG DSC_0107.JPG

DSC_0119.JPG DSC_0142.JPG DSC_0160.JPG

DSC_0170.JPG DSC_0201.JPG DSC_0227.JPG

DSC_0266.JPG DSC_0270.JPG


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl