Logo
Wydrukuj tę stronę

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu ma 90 lat!

Szóstka w 1930 roku, foto: archiwum szkoły Szóstka w 1930 roku, foto: archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu ma 90 lat. W najbliższy piątek (31 maja), na jubileuszowych uroczystościach, spotkają się nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci, władze samorządowe i zaproszeni goście.

Akt założenia zamojskiej "Szóstki" datowany jest na 20 sierpnia 1929 roku. Ponad rok później Rada Pedagogiczna placówki przyjęła sobie na patrona Szymona Szymonowica. Tuż przed rozpoczęciem drugiej wojny światowej, 12 sierpnia 1939 r. poświęcono kamień węgielny pod nowy budynek szkoły przy ulicy Orlej. Rozpoczęcie budowy datowane jest na 1957 rok. 1 września 1959 r. w nowym budynku szkoły naukę rozpoczęło 400 uczniów.

Główne obchody jubileuszu 90-lecia zamojskiej "Szóstki" odbędą się w najbliższy piątek, 31 mają. Nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci, władze samorządowe i zaproszeni goście spotkają się w Centrum Kultury Filmowej Stylowy. Po części oficjalnej, zaplanowano spotkanie absolwentów w murach szkoły.

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl