Reklama
Reklama

Mocna ekipa z I LO

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Mocna ekipa uczniów I LO w Zamościu, pasjonujących się naukami ścisłymi, zapewniła sobie indeksy Akademii Górniczo-Hutniczej jeszcze przed maturą. Uczniowie z powodzeniem wystartowali w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks.

Finał trzyetapowych zawodów odbył się 22 i 23 marca w Krakowie, ale wyniki opublikowano w połowie kwietnia. Warto było czekać. Sześciu uczniów, podopiecznych Marii Bubiłek, uzyskało tytuł laureata z matematyki: Paweł Lewkowicz, Mikołaj Kulczyński, Dominik Dębiński, Marcin Pieczykolan, Emil Łasocha i Damian Cyper. Równie liczna była grupa laureatów z fizyki, uczniów Andrzeja Mazurkiewicza: Kacper Bulak, Paweł Lewkowicz, Tymon Gontarz, Paweł Oleniak, Mikołaj Kulczyński i Dominik Dębiński.
Tytuł finalisty z matematyki i fizyki uzyskał Mateusz Duma.

Warto podkreślić, że jeden z laureatów - Emil Łasocha jest uczniem klasy pierwszej. Niedawno odniósł ogromny sukces wygrywając Konkurs Matematyczny im. S. Chróścikowskiego organizowany przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Konkurs ma wprawdzie zasięg regionalny, ale cieszy się dużą renomą i jest uznawany za jeden z najciekawszych i najtrudniejszych. W tym roku wystąpiło w nim ponad 200 uczniów. W gronie zwycięzców byli dotychczas zawsze uczniowie renomowanych liceów lubelskich. Emil przełamał ten monopol.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us