Reklama

Ślubowanie kadetów "Mundurówki"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

16 kwietnia przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego pierwszoklasiści Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Zamość złożyli uroczyste ślubowanie. Wydarzenie połączone było z nadaniem stopni szkolnych.

Nim kolejni absolwenci LO CSM Zamość odebrali świadectwa ukończenia szkoły ich młodsi koledzy z pierwszych klas oficjalnie zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. 16 kwietnia (wtorek) w obecności przedstawicieli Wojska Polskiego i służb mundurowych oraz rodzin pierwszoklasiści wypowiedzieli słowa ślubowania. Złożyli je na sztandar, jaki szkoła otrzymała od Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Zamość. Uroczystość powiązana była z nadaniem stopni młodszego kadeta i kadeta LO CSM Zamość. Są to stopnie, jakie otrzymują należący do szkoły uczniowie po pierwszym semestrze nauki.

Rangę wydarzenia podniosła obecność reprezentantów parlamentu i formacji mundurowych. W uroczystości udział wzięli poseł na Sejm Sławomir Zawiślak, który jest jednocześnie prezesem ŚZŻAK - Okręg Zamość, st. bryg. Jacek Sobczyński - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, ppłk Wojciech Witek - komendant WKU w Zamościu, mjr Radosław Krawiec z 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu, mjr Wojciech Brykner i ppor. Andrzej Nowosad z 25 batalionu lekkiej piechoty w Zamościu, mł. insp. Andrzej Mioduna - zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, kpt. Piotr Rypina z Zakładu Karnego w Zamościu, Agnieszka Biernacka - kierownik Klubu Batalionowego w Zamościu, Monika Bednarczuk ze Straży Miejskiej w Zamościu.

Uroczystość zakończyła defilada w wykonaniu uczniów zamojskiej "Mundurówki".

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us