Reklama

Gromadziński o legii akademickiej i "żelaznej dywizji"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

11 marca 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu odbyło się spotkanie studentów z gen. dyw. Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej, zwanej też „Żelazną Dywizją”.

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej podczas spotkania mówił o wymaganiach, jakie stawia przed kandydatami wojsko.

- W ramach formowania nowej brygady, czyli 19. Brygady Pancernej w Lublinie odwiedzam wszystkie garnizony, które wejdą w jej skład. Tak się składa, że Zamość będzie częścią tej brygady. Widzimy potencjał w takim programie jak Legia Akademicka, jeśli chodzi o kandydatów do jednostki, którą będziemy formować. Wystąpiliśmy już z wnioskiem o przyjęcie ok. 30 podoficerów, którzy ukończyli Legię Akademicką. Poszukujemy ludzi, którzy ukończyli różne kierunki studiów. - mówił gen. Gromadziński.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe. PWSZ w Zamościu po raz drugi realizuje program Ministerstwa Obrony Narodowej pn. Legia Akademicka. Zamojska PWSZ znalazła się w elitarnym gronie ok. 60 uczelni z całej Polski zakwalifikowanych do tego programu.

Podczas spotkania, gen. dyw. Jarosław Gromadziński mówił o potrzebie kształcenia się, dokształcania, o wymaganiach sprawnościowych, jakie są stawiane kandydatom oraz odpowiadał na pytania studentów, które dotyczyły m.in. możliwości wstąpienia do armii.

W spotkaniu z dowódcą „Żelaznej Dywizji” udział wzięli: rektor PWSZ prof. nadzw. dr hab. Andrzej Samborski, prorektor prof. dr hab. Waldemar Martyn, kanclerz uczelni Jerzy Korniluk, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych PWSZ w Zamościu prof. zw. dr hab. Henryk Chałupczak, wykładowcy i studenci uczelni a także uczniowie LO CSM Zamość.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us