Reklama
Reklama

Szkolne koło Caritas powołano w "Ósemce"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

13 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 8 w Zamościu, zostało powołane Szkolne Koło Caritas. Uroczystej inauguracji działalności przewodniczył dyrektor Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Marcin Jakubiak.

Młodzi wolontariusze z klas VI - VIII wysłuchali prezentacji, w której przedstawiono zasady działalności SKC. Ks. Marcin Jakubiak wręczył akt powołania. Opiekunem koła została Monika Paska, a opiekę duchową sprawować będzie ks. Jerzy Feresz - proboszcz parafii p.w. Świętej Bożej Opatrzności.

Jak informuje placówka, młodzi wolontariusze z ogromnym entuzjazmem przyjęli propozycję działania w SKC w myśl słów Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innym".

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us