Reklama
Reklama
zyczenia

„Budowlanka” zmienia się dla uczniów

  fot. ZSPnr4zOI im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu fot. ZSPnr4zOI im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu pojawi się wiele udogodnień dla uczniów. To między innymi winda dla niepełnosprawnych i nowy sprzęt w pracowniach dydaktycznych: biologicznej, geograficznej (m.in. mapy, globusy, komputer z oprogramowaniem, tablica multimedialna) i informatycznej (m.in. laptop, kamera 4k). Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowano sanitariaty uczniowskie m.in. poprzez zastosowanie baterii bezdotykowych (z myślą o osobach z dysfunkcjami kończyn górnych).

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby zarówno uczniów, ich rodziców, jak i kadry nauczycielskiej.

Szacuje się, że rocznie z powstałej infrastruktury korzystać będzie 434 uczniów, którzy dzięki projektowi podniosą swoje kompetencje kluczowe (w szczególności: ICT, matematyczne i naukowo-techniczne, społeczno-obywatelskie- m.in. umiejętność pracy zespołowej oraz umiejętności uczenia się jako sposobu zaspokajania naturalnej ciekawości świata i przygotowania do dalszej edukacji.

Wartość całego projektu to ponad 700 tysięcy złotych. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 wyniosła ponad 600 tysięcy złotych, a środki pochodzące z PFRON, to ponad 120 tysięcy złotych.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us