Reklama

Zamojski uczeń na liście liderów Google Code In.

Sukces zamojskiego ucznia, foto: materiał nadesłany Sukces zamojskiego ucznia, foto: materiał nadesłany

Sukces Mateusza Komajdy - ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu. Młodzieniec znalazł się na w gronie laureatów ogólnoświatowego konkursu Google Code In.

Mateusz informatyką interesuje się od dzieciństwa. Fascynowały go wszystkie roboty, to, że mała płytka sterująca może czynić cuda. Już w gimnazjum, gdy inni zaczynali uczyć się HTML, on potrafił programować w HTML oraz CSS.

- Może się niektórym wydawać, że programowanie to coś trudnego. Odpowiem, że nie. Wystarczy znać specjalne komendy, których, co prawda, jest bardzo dużo, ale programistyka to bardziej logika i jak się ją dobrze zastosuje, to wszystko współgra - wyznaje Mateusz. 

Uczeń zamojskiej szkoły zgłosił się do konkursu. Jak mówi: „na początku się obawiałem, że nie podołam, jednak okazało się, że to jest to, co lubię, czyli programistyka. Zadania mogłem wybierać. Dodawali je mentorzy organizacji, z którymi współpracowałem. Okazali się bardzo mili i pomocni”.

Było 5 kategorii zadań: programowanie, czyli pisanie kodu; dokumentacja, czyli tworzenie dokumentacji oraz pomoc innym w zdobywaniu wiedzy na temat programowania; badania, czyli zadania związane ze społecznością; kontrola jakości, testowanie oprogramowania i sprawdzanie, czy kod jest poprawny; interfejs użytkownika.

Mateusz wybrał zadania z zakresu programowania, ale także z dokumentacji. W czasie konkursu wykonał 33 zadania i znalazł się na liście 10 liderów z całego świata. Poznał wiele fascynujących osób, z którymi współpracował. Pochodzą z różnych części świata. Do dzisiaj utrzymuje z nimi kontakt.

1 komentarz

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us