Logo
Wydrukuj tę stronę

Wędrujący filmoznawca

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

28 lutego społeczność ZSP Nr 5 w Zamościu w murach swojej szkoły gościła Wędrującego Filmoznawcę Filmoteki Szkolnej – panią Martę Matuszak - absolwentkę Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Reżyserii i Montażu w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, asystentkę producenta i PR Manager przy produkcjach filmowych: „Ja wam pokażę!”, „Wyślę Wam kartkę”, „Carte Blanche” i „Ostatnia Rodzina”. Jej film dyplomowy pt. „Po kryjomu” pokazywany był w Konkursie Młodego Kina podczas 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

O spotkanie z filmoznawcą w ramach programu "Filmoteka Szkolna. Akcja!"  nie było łatwo, gdyż do ogólnopolskiego projektu zgłosiło się aż 130 szkół. ZSP Nr 5 w Zamościu jest jedną z 15. szkół zakwalifikowanych do projektu dzięki staraniom nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze - pani Anety Słupczyńskiej.

Przedstawicielka Filmoteki Szkolnej prowadziła zajęcia z uczniami i nauczycielami. Zajęcia okazały się merytoryczne i twórcze, z przestrzenią na dyskusję oraz kreatywność młodzieży w pomysłach na scenariusze i storyboardy. Podczas warsztatów uczniowie analizowali fragmenty filmowe, zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami języka filmowego, tworzenia scenariusza filmowego i montażu filmowego. Poznali program komputerowy służący do tworzenia profesjonalnych scenariuszy. W części warsztatowej dla nauczycieli pedagodzy mieli okazję porozmawiać o roli edukacji filmowej w kształceniu humanistycznym oraz o sposobach wykorzystania konkretnych filmów w praktyce szkolnej.  Warsztaty filmowe okazały się dla społeczności szkolnej ZSP Nr 5 w Zamościu bardzo cennym doświadczeniem.

W marcu odbędą się kolejne dwa spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl