Reklama
Reklama

Wędrujący filmoznawca

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

28 lutego społeczność ZSP Nr 5 w Zamościu w murach swojej szkoły gościła Wędrującego Filmoznawcę Filmoteki Szkolnej – panią Martę Matuszak - absolwentkę Filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Reżyserii i Montażu w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, asystentkę producenta i PR Manager przy produkcjach filmowych: „Ja wam pokażę!”, „Wyślę Wam kartkę”, „Carte Blanche” i „Ostatnia Rodzina”. Jej film dyplomowy pt. „Po kryjomu” pokazywany był w Konkursie Młodego Kina podczas 35. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

O spotkanie z filmoznawcą w ramach programu "Filmoteka Szkolna. Akcja!"  nie było łatwo, gdyż do ogólnopolskiego projektu zgłosiło się aż 130 szkół. ZSP Nr 5 w Zamościu jest jedną z 15. szkół zakwalifikowanych do projektu dzięki staraniom nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze - pani Anety Słupczyńskiej.

Przedstawicielka Filmoteki Szkolnej prowadziła zajęcia z uczniami i nauczycielami. Zajęcia okazały się merytoryczne i twórcze, z przestrzenią na dyskusję oraz kreatywność młodzieży w pomysłach na scenariusze i storyboardy. Podczas warsztatów uczniowie analizowali fragmenty filmowe, zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami języka filmowego, tworzenia scenariusza filmowego i montażu filmowego. Poznali program komputerowy służący do tworzenia profesjonalnych scenariuszy. W części warsztatowej dla nauczycieli pedagodzy mieli okazję porozmawiać o roli edukacji filmowej w kształceniu humanistycznym oraz o sposobach wykorzystania konkretnych filmów w praktyce szkolnej.  Warsztaty filmowe okazały się dla społeczności szkolnej ZSP Nr 5 w Zamościu bardzo cennym doświadczeniem.

W marcu odbędą się kolejne dwa spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us