Logo
Wydrukuj tę stronę

Etap wojewódzki olimpiady rozstrzygnięty

Zwycięzcy otrzymali nagrody od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, foto:materiał nadesłany Zwycięzcy otrzymali nagrody od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, foto:materiał nadesłany

3 lutego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Awansowało siedmioro uczniów.

Zamojska PWSZ jest partnerem COPTIOSH - Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych. Olimpiady powiązane są z przedmiotami nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych: wiedza o społeczeństwie, historia oraz dodatkowymi, jak edukacja prawna i edukacja europejska.

Olimpiada składała się z dwóch części – pytania zamknięte i otwarte. Uczniowie mieli do wyboru jedną ze specjalizacji historycznych: starożytność, średniowiecze, nowożytność, XIX wiek, XX wiek.

Do etapu ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy Historycznej zakwalifikowali się: Konrad Lewusz – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, Adrian Kostrzanowski – I Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie, Emilia Bartoszuk – II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, Aleksandra Sidoruk, Jakub Herda, Michał Filimowicz, Ernest Multan – III Liceum Ogólnokształcące w Lublinie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Oddział COPTIOSH i Komitet Okręgowy olimpiad okręgu województwa lubelskiego znajduje się w PWSZ w Zamościu ul. Pereca 2.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl