Logo
Wydrukuj tę stronę

Uczniowie „mundurówki” musztry uczą się od najlepszych [ZDJĘCIA]

Szkolenie odbyło się w siedzibie BRWP w Warszawie, foto: materiał nadesłany Szkolenie odbyło się w siedzibie BRWP w Warszawie, foto: materiał nadesłany

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość jako jedna z pierwszych została wytypowana do szkolenia przez żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Jednodniowe szkolenie odbyło się  25 stycznia w siedzibie BRWP w Warszawie. 

Podczas kilkugodzinnego szkolenia wojskowi instruktorzy przekazywali szkolonym uczniom klas mundurowych wiedzę i umiejętności z zakresu musztry i ceremoniału wojskowego. Tematyka szkolenia z musztry obejmowała m.in. oddawanie honorów w miejscu i marszu, składanie wieńców i wiązanek, zachowanie się pocztu sztandarowego i flagowego, przeformowanie pododdziału, masz i defiladę. Na koniec, w ramach podsumowania dnia szkolenia, przećwiczono przebieg całej uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej. 

Szkolenie w Batalionie Reprezentacyjnym WP było pierwszym z całego cyklu szkoleń z musztry zaplanowanych przez Biuro do Spraw Proobronnych MON w 2018 roku dla uczniów klas mundurowych i organizacji proobronnych. 

Wrażenia uczniów po zajęciach były bardzo pozytywne, wszyscy uczestnicy chcą ponownie szkolić się w Batalionie Reprezentacyjnym, a niektórzy otwarcie mówili o marzeniu służby w szeregach BRWP. 

mundurowka_musztra_0001.jpg mundurowka_musztra_0002.jpg mundurowka_musztra_0003.jpg

mundurowka_musztra_0004.jpg mundurowka_musztra_0005.jpg mundurowka_musztra_0006.jpg

mundurowka_musztra_0007.jpg mundurowka_musztra_0008.jpg mundurowka_musztra_0009.jpg

mundurowka_musztra_0010.jpg mundurowka_musztra_0011.jpg mundurowka_musztra_0012.jpg

mundurowka_musztra_0013.jpg mundurowka_musztra_0014.jpg mundurowka_musztra_0015.jpg


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl