Reklama

Uczniowie „mundurówki” musztry uczą się od najlepszych [ZDJĘCIA]

Szkolenie odbyło się w siedzibie BRWP w Warszawie, foto: materiał nadesłany Szkolenie odbyło się w siedzibie BRWP w Warszawie, foto: materiał nadesłany

Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość jako jedna z pierwszych została wytypowana do szkolenia przez żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Jednodniowe szkolenie odbyło się  25 stycznia w siedzibie BRWP w Warszawie. 

Podczas kilkugodzinnego szkolenia wojskowi instruktorzy przekazywali szkolonym uczniom klas mundurowych wiedzę i umiejętności z zakresu musztry i ceremoniału wojskowego. Tematyka szkolenia z musztry obejmowała m.in. oddawanie honorów w miejscu i marszu, składanie wieńców i wiązanek, zachowanie się pocztu sztandarowego i flagowego, przeformowanie pododdziału, masz i defiladę. Na koniec, w ramach podsumowania dnia szkolenia, przećwiczono przebieg całej uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej. 

Szkolenie w Batalionie Reprezentacyjnym WP było pierwszym z całego cyklu szkoleń z musztry zaplanowanych przez Biuro do Spraw Proobronnych MON w 2018 roku dla uczniów klas mundurowych i organizacji proobronnych. 

Wrażenia uczniów po zajęciach były bardzo pozytywne, wszyscy uczestnicy chcą ponownie szkolić się w Batalionie Reprezentacyjnym, a niektórzy otwarcie mówili o marzeniu służby w szeregach BRWP. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us