Logo
Wydrukuj tę stronę

W "trójce" osądzili ... chipsa [ZDJĘCIA]

Sąd nad chipsem, foto:materiał nadesłany Sąd nad chipsem, foto:materiał nadesłany

Uczniowie zamojskiej "trójki" stanęli przed nie lada wyzwaniem. Musieli rozstrzygnąć sporną kwestię: Czy chips to ukryty, cichy zabójca, czy przyjaciel człowieka? Werdykt zapadł na sali sądowej.

- Przenieśliśmy się na chwilę na salę sądową, gdzie rozprawę poprowadził Sędzia Samo Zdrówko (Milena Szuwara z klasy 2B). W roli prokuratora wystąpiła Pani Świeżynka (Natalia Grątkowska z klasy 7b) wraz z oskarżycielami posiłkowymi. Obrońcą oskarżonego był Pan Fast Food (Paweł Bociorowski z klasy 7a). Na ławie oskarżonych zasiadł główny bohater debaty-Chips Lay's, uczeń klasy 2B Sebastian Naklicki. Burzliwą dyskusję prowadzili powoływani przez oskarżyciela i obrońcę świadkowie, zgromadzeni na sali rozpraw. Dla niektórych Lay's okazał się być smacznym przekąskiem, który cieszy podniebienie. Dla innych był niezdrowym i cichym zabójcą - relacjonuje Marzena Gąska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu.  - Po zapoznaniu z aktami sprawy i dogłębnym rozpatrzeniu argumentów obu stron, na sali zapadł wyrok. Oskarżony Lay's został uznany za winnego popełnionych czynów i skazany na wydalenie z uczniowskiego życia. W mniemaniu sądu rozmyślnie zlekceważył wszelkie zakazy, kusząc swym pięknym zapachem i zdradliwym kolorem. Wymiar Sprawiedliwości dostrzegł negatywny wpływ spożywania chipsów na organizm człowieka. Zauważono, że te inteligentne bomby precyzyjnie atakują ludzi, a regularne ich podjadanie jest niezdrowe - dodaje.

Debata uczniowska w formie przewodu sądowego nad chipsem odbyła się 25 stycznia 2018r. w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, który koordynuje Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego.

Foto: Małgorzata Ciurysek i Wiktoria Kaziuk (7c).

sad_nad_chipsem_0001.jpg sad_nad_chipsem_0002.jpg sad_nad_chipsem_0003.jpg

sad_nad_chipsem_0004.jpg sad_nad_chipsem_0005.jpg sad_nad_chipsem_0006.jpg

sad_nad_chipsem_0007.jpg sad_nad_chipsem_0008.jpg sad_nad_chipsem_0009.jpg

sad_nad_chipsem_0010.jpg sad_nad_chipsem_0011.jpg sad_nad_chipsem_0012.jpg

sad_nad_chipsem_0013.jpg sad_nad_chipsem_0014.jpg sad_nad_chipsem_0015.jpg

sad_nad_chipsem_0016.jpg sad_nad_chipsem_0017.jpg sad_nad_chipsem_0018.jpg


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl