Logo
Wydrukuj tę stronę

Sukcesy szachowe "Szóstki"

Sukcesy szachowe Szóstki, foto: SP 6, materiał nadesłany Sukcesy szachowe Szóstki, foto: SP 6, materiał nadesłany

6 grudnia, w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. - To już kolejny rok jak mieliśmy zaszczyt gościć najlepszych szachistów z całego województwa - informuje placówka. W zawodach uczestniczyły 15 drużyn ze szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie "szóstki".

Zamojską szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Sałapat, Wiktor Kiełbiński, Borys Artymiak, Paula Martyna. Opiekunem drużyny szachowej jest Grzegorz Pańko.

- Nasza szkoła sprostała zadaniu. SP6 Zamość zajęła IV miejsce. Na podium stanęli: Borys Artymiak - I miejsce na szachownicy 3, a Wiktor Kiełbiński - II miejsce na szachownicy 2. Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze. Turniej przebiegał bez zakłóceń, a zawodnicy i opiekunowie, mamy nadzieję, czuli się w murach szkoły wyśmienicie - podsumowują organizatorzy.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

1. SP 3 Międzyrzec Podlaski
2. SP 2 Tomaszów Lubelski
3. SP 3 Lubartów
4. SP 6 Zamość
5. SP 1 Biłgoraj
6. PSP Janów Lubelski
7. SP 7 Świdnik
8. SP Kąkolewnica
9. SP 11 Puławy
10. SP 5 Łuków
11. SP 10 Lublin
12. SP 2 Parczew
13. SP 8 Chełm –
14. SP Mieniany
15. SP 1 Biała Podlaska


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl