Ósemka uczestniczyła w biciu rekordu Guinnesa

Ósemka biła rekord w biciu rekordu Guinnesa Code & Shere Programuj z klasą, foto: materiał nadesłany Ósemka biła rekord w biciu rekordu Guinnesa Code & Shere Programuj z klasą, foto: materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu jako jedyna z Zamościa i jedna z sześciu z województwa lubelskiego przystąpiła do próby bicia rekordu Guinnesa pod nazwą Code & Shere Programuj z klasą. Cała akcja odbywała się z zachowaniem zasad i zgodnie z regulaminem Guinness World Records.

Wydarzenia miało miejsce 05 grudnia 2017 o godz. 10.30.

- Grupa 29 uczniów naszej szkoły została zakwalifikowane do ogólnopolskiej próby ustanowienia rekordu Guinnessa w równoczesnym programowaniu. Droga nie była łatwa. Swój akces zgłosiło 100 szkół z Polski. Nasza szkoła znalazła się w gronie 52 szkół z Polski i Litwy, którym udało się spełnić wymagania formalne. Oprócz próby ustanowienia rekordu innym ważnym celem była popularyzacja wśród młodzieży nauki programowania - umiejętności, która może okazać się kluczowa w ich dalszej przyszłości - informuje Artur Plewa, wicedyrektor szkoły.

Uczniowie pracowali zgodnie z konspektem przygotowanym przez ekspertów z dziedziny programowania jak również kadrę pedagogiczną.

- Nad stroną formalno-techniczną czuwali nauczyciele: Aneta Ferens, Tomasz Flak, Joanna Borowiec-Szklarz, lekcję poprowadził Wiesław Sroka, a wszystko odbyło się w obecności 2 niezależnych świadków - pań Agnieszki Pasiecznej i Jolanty Fugiel. W chwili obecnej ze wszystkich szkół do organizatora spływają protokoły i dokumentacja filmowo fotograficzną, której analiza pozwoli ogłosić ustanowienie rekordu. Czekamy na ten fakt z niecierpliwością - mówi Artur Plewa.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us