Reklama

Recytowali po angielsku, wyniki konkursu

Uczestnicy konkursu prezentowali utwory z literatury amerykańskiej, brytyjskiej i polskiej, foto: materiał nadesłany Uczestnicy konkursu prezentowali utwory z literatury amerykańskiej, brytyjskiej i polskiej, foto: materiał nadesłany

Ponad 30 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim. Przesłuchania odbyły się we wtorek, 11 kwietnia, w rektoracie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Konkurs zorganizował Zakład Anglistyki PWSZ w Zamościu. Zwycięzcami zostali uczniowie z Biłgoraja - Benedykt Król (LO im. ONZ), Monika Jargieło (ZSBiO), Patryk Widz (RCEZ).

Uczniów oceniali wykładowcy na kierunku filologia angielska: dr Monika Rajtak (dyrektor Instytutu Humanistycznego), mgr Tamara Woińska oraz dr Wojciech Kozak.

Uczestnicy konkursu prezentowali utwory z literatury amerykańskiej, brytyjskiej i polskiej (jedna z uczestniczek recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej w angielskim tłumaczeniu).

? Poziom konkursu oceniam jako bardzo wysoki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przygotowania uczestników, którzy wykazali się dużym talentem aktorskim ? powiedział dr Wojciech Kozak.

? Dziękuję, że dostarczyliście nam tak wielu wrażeń ? mówiła podczas finału konkursu dr Monika Rajtak. ? Włożyliście w to dużo serca i emocji, co nam się bardzo udzieliło. Cieszy nas, że wciąż są osoby, które chcą mieć kontakt z poezją.

Słowa uznania skierował do uczestników także rektor uczelni dr hab. Andrzej Samborski: ? Gratuluję wszystkim uczestnikom, bo z jednej strony jest to taka wasza praca dla siebie, a z drugiej szansa, żeby się wykazać wśród innych, co może w przyszłości jeszcze bardziej zaowocować.

Konkurs recytatorski pokazuje znakomicie wasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a także świadczy o waszym godnym uznania zamiłowaniu do literatury. Cieszę się, że zaangażowaliście się w nasz nowy konkurs, który, mam nadzieję, będzie kontynuowany i stanie się uczelnianą tradycją.

Zwycięzca Benedykt Król powiedział po zakończeniu konkursu ? Nie wiedziałem, który wiersz wybrać, więc zapytałem o radę swojego nauczyciela od angielskiego. Pan Christopher Bergin wymienił mi swoich ulubionych autorów. Pierwszym utworem, który sprawdziłem, był ?Song of the Open Road? Whitmana i od razu wiedziałem, że to jest ?to?!

Jurorom najwyraźniej spodobał się nie tylko sam wiersz, ale również jego bardzo emocjonalna prezentacja. Benedykt przyznał, że udzielał się w dwóch biłgorajskich grupach teatralnych ? w Młodzieżowym Domu Kultury i w Biłgorajskim Centrum Kultury.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us