Reklama

Reklama

Zawód, mobilność, praktyka - to podstawa współczesnej gospodarki

Konferencja odbyła się we wtorek w zamojskim "Mechaniku", foto: materiał nadesłany Konferencja odbyła się we wtorek w zamojskim "Mechaniku", foto: materiał nadesłany

Konferencja ph. „Zawód, mobilność, praktyka - podstawą współczesnej gospodarki" odbyła się 7 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu. Wydarzenie było integralną częścią realizowanego przez placówkę projektu "Staż we Włoszech kluczem do sukcesu na rynku pracy".

- W prelekcjach i dyskusji udział wzięli goście reprezentujący różne instytucje i środowiska, zobligowane do współpracy na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego i rozwijania przedsiębiorczości w Zamościu - informuje Elżbieta Mączka z ZSP nr w Zamościu. - W programie konferencji znalazły się wystąpienia na temat: kierunku zmian w kształceniu zawodowym, kariery zawodowej z perspektywy absolwenta szkoły zawodowej, znaczenia praktyki zawodowej dla jakości kształcenia zawodowego, cech pracownika cenionych przez pracodawców, czy znaczenia współpracy szkoły z pracodawcami dla właściwego kierowania procesem kształcenia - wylicza.

Była też mowa o projekcie „Staż we Włoszech kluczem do sukcesu na rynku pracy” jako przykład projektu wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i pracodawców. Głównym celem projektu jest wzbogacenie wiedzy i doskonalenie umiejętności uczestników stażu w ramach kształcenia zawodowego a także podniesienie jakości nauczania w szkole.

- W ramach zadań projektu uczniowie odbędą 4-tygodniowe staże we Włoszech: w Bolonii i Parmie oraz okolicznych miejscowościach. W projekcie weźmie udział 18 uczniów klas drugich i trzecich technikum w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019, kształcących się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik żywienia i usług gastronomicznych - informuje Elżbieta Mączka.

Poniżej zdjęcia z wtorkowej konferencji.

 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us