Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: "Dwójka" skończy 100-lat. Szkoła zbiera stare fotografie

Uczniowie "dwójki" w 1928 roku, foto: Archiwum Państwowe w Zamościu Uczniowie "dwójki" w 1928 roku, foto: Archiwum Państwowe w Zamościu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu przygotowuje się do obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia. Nauczyciele szykują wystawę zdjęć i apelują do absolwentów o udostępnianie swoich fotografii z czasów szkolnych.

- Otrzymane dokumenty zostaną zeskanowane na potrzeby uroczystości 100-lecia szkoły. Przekazane zdjęcia i dokumenty prosimy opisać - data, rocznik, dane ofiarodawcy i innych osób, opis wydarzenia itp. - informuje placówka.

Każdy, kto chce podzielić się swoimi zdjęciami, może przesłać skany na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przynieść oryginały do szkolnego sekretariatu.

Dodajmy, że placówka ogłosiła również konkurs dla swoich uczniów na logo obchodów 100-lecia szkoły.

Główne uroczystości zaplanowano na 10 maja 2018 roku.

Poniżej publikujemy historyczne zdjęcia zamojskiej "dwójki" ze zbiorów Archiwum Państwowego w Zamościu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl