Reklama

Zamojscy uczniowie tworzą międzynarodową orkiestrę z Niemcami i Francuzami

Próby orkiestry prowadzone przez trzech dyrygentów reprezentujących każdy kraj, nas reprezentował Łukasz Sidoruk, foto: materiał nadesłany Próby orkiestry prowadzone przez trzech dyrygentów reprezentujących każdy kraj, nas reprezentował Łukasz Sidoruk, foto: materiał nadesłany

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu biorą udział w projekcie polegającym na stworzeniu międzynarodowej orkiestry. Składać się ona będzie z młodzieży z Zamościa, Weimaru w Niemczech i Blois we Francji.

- W 2016 roku gościliśmy w Weimarze, niedawno wróciliśmy z Bloisa a w roku 2019 planowany jest przyjazd Niemców i Francuzów do Zamościa - informuje Alicja Słupska, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. -  Francuzi zorganizowali nam bardzo aktywny pobyt w Blois, zwiedziliśmy trzy zamki nad Loarą w tym Zamek Królewski w Blois, przepiękny Zamek w Chambord i ogrody Zamku Chaumont, zwiedzaliśmy Katedry w Blois a przede wszystkim orkiestra wykonała bardzo dobry koncert na scenie narodowej w Blois w La Halle Aux Grains. Przed koncertem odbywały się próby orkiestry prowadzone przez trzech dyrygentów reprezentujących każdy kraj, nas reprezentował Łukasz Sidoruk. Orkiestra wykonała następujący program: J. Sibelius Poemat symfoniczny „Finlandia’, F. Mendelssohn Bartholdy Symfonia nr 5, Kumiko Tanaka „Sanuki Rhapsody”, Gernot M. Grohs Koncert na trąbkę i orkiestrę (Szymon Powęska – trąbka), S. Moniuszko Uwertura fantastyczna Bajka na bis J. Brahms Taniec węgierski nr 5. Oprócz przyjaźni z rodzinami francuskimi, które nas gościły a także między młodzieżą z tak zwanego „pulpitu” kontynuowana była znajomość między dyrygentami, nauczycielami i dyrektorami dzięki którym ten projekt trwa już od przeszło 10 lat i na pewno jeszcze potrwa, ze względu na korzyści jakie przynosi. Dla niektórych uczniów był to już kolejny wyjazd w ramach projektu orkiestry trilateralnej. Wróciliśmy pełni wrażeń artystycznych i bogatsi o kolejne nowe doświadczenia odkrywając tak piękne miejsce jakim jest Blois we Francji - relacjonuje Alicja Słupska.

Projekt orkiestry międzynarodowej finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us