Logo
Wydrukuj tę stronę

"Mechanik" kolejny rok z nagrodą PEGAZA

Rozdanie nagród poprzedziło wspólne sadzenie jabłoni i magnolii na Polu Mokotowskim w Warszawie, foto: materiał nadesłany Rozdanie nagród poprzedziło wspólne sadzenie jabłoni i magnolii na Polu Mokotowskim w Warszawie, foto: materiał nadesłany

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu po raz trzeci została uhonorowana Nagrodą Pegaza za udział w ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W tym roku zajęła I miejsce w kategorii: współpraca i zaangażowanie największej ilości uczestników.

Ceremonia rozdania nagród odbyła się 10 października 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie podczas inauguracji 15 edycji Święta Drzewa. Nagrodę odebrała delegacja nauczycieli - Magdalena Grzywalska-Gnyp i Elżbieta Zubańska oraz uczniowie klasy 3F technikum mechatronicznego - Kacper Podolak i Dawid Bondyra.

Rozdanie nagród poprzedziło wspólne sadzenie jabłoni i magnolii na Polu Mokotowskim w Warszawie z najbardziej aktywnymi uczestnikami programu Święto Drzewa. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znani aktorzy – Dagmara Bąk i Bartłomiej Topa, profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy i Lasów Państwowych.

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zebrano 9 ton 560 kg makulatury a uzyskane z jej sprzedaży pieniądze w wysokości 1450 zł przekazano Klubowi Gaja, który od lat prowadzi tę akcję. Celem jej jest ratowanie koni skazanych na rzeź. Uratowane konie trafiają do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i ludzi dorosłych.

-Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłym roku szkolnym włączyli się w zbiórkę makulatury. Od 1 września br. kontynuujemy tę akcję, aby ratować zwierzęta oraz pomagać ludziom chorym, potrzebującym terapii. Zachęcamy do przekazywania makulatury na nasze ręce, do ZSP Nr 2 w Zamościu - apeluje nauczycielka Elżbieta Mączka.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl