Reklama

Uczyli się programowania z kolegami z Europy

Uczyli się programowania z kolegami z Europy, foto: materiał nadesłany Uczyli się programowania z kolegami z Europy, foto: materiał nadesłany

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Orzeszkowej w Zamościu w pierwszym tygodniu kwietnia byli gospodarzami międzynarodowej wymiany uczniów w ramach programu Erasmus+. Szkoła realizuje kolejny już projekt, tym razem nastawiony na naukę najnowszych umiejętności z zakresu technologii komunikacyjnych.

Tytuł projektu brzmi "Programowanie jako innowacyjna metoda uczenia się i nauczania w szkołach europejskich". Partnerami Gimnazjum nr 3 są szkoły: Audru Kool w Estonii, Istituto Comprensivo di Via Valletta Fogliano z Vigevano we Włoszech oraz Institution Sante Marie z Ribeauville we Francji.

- W ramach pierwszej mobilności uczniowie zwiedzili nasze renesansowe miasto, odbyli szereg zajęć integracyjnych, odwiedzili Zwierzyniec oraz byli gośćmi Wydziału Informatyki na Politechnice Lubelskiej. Przede wszystkim jednak uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu z zakresu języków programowania i uczyli się jak mądrze wykorzystać nowe umiejętności ucząc się poprzez zabawę z programem komputerowym - informuje Agnieszka Stepaniuk koordynator projektu. - Taka wiedza będzie nieoceniona w świecie nowoczesnych technologii, przed którym nie ma ucieczki, ale możemy nauczyć się w nim poruszać, bo w końcu szkoła to nie muzeum i nowinki informatyczne nie są jej obce - dodaje.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us