Reklama

Akademia Zamojska i ZSP nr 3 w Zamościu partnerami

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
Akademia Zamojska objęła swoim patronatem klasy o profilu psychologiczno-społecznym IV LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu – to główny punkt porozumienia zawartego między Uczelnią a Szkołą.

Dokument o współpracy podpisali rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. ucz. oraz mgr inż. Waldemar Pawełczuk – dyrektor ZSP nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu. Jakie przynosi on korzyści obu stronom?

Dzięki porozumieniu uczniowie klasy o profilu społeczno-psychologicznym IV LO będą mogli brać udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Instytut Pedagogiki AZ i Studenckie Koło Naukowe Pedagogów oraz współpracować przy organizacji warsztatów i zajęć z zakresu pedagogiki oraz psychologii. Nauczyciele i młodzież z liceum popularnego „Elektryka” będą mogli również zgłaszać pomysły i tematy spotkań oraz warsztatów, które ich zdaniem warto poruszyć, są ważne dla młodych ludzi. Porozumienie daje również możliwość konsultacji i doradztwa w zakresie programu nauczania dla klasy patronackiej z obszaru nauk społecznych. Z kolei studenci pedagogiki Akademii Zamojskiej będą odbywać w ZSP nr 3 praktyki zawodowe i doskonalić swoje umiejętności, potrzebne w przyszłej pracy.

- Cieszymy się, że kolejna szkoła chce z nami współpracować, a młodzież rozwijać się i uczyć od naszych wykładowców. Liczymy, że zajęcia w naszej Akademii pokażą uczniom z klasy patronackiej, jak ciekawa i pożyteczna jest nauka oraz jak wygląda studiowanie w wyższej uczelni. Mamy nadzieję, że uczniowie będą zadowoleni i po zdaniu egzaminów maturalnych zechcą kontynuować swoją dalszą drogę życiową na studiach na kierunku pedagogika – powiedział po podpisaniu porozumienia rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski.

- Na tym porozumieniu najwięcej skorzysta nasza młodzież. Zależy nam na tym, żeby nasi uczniowie zobaczyli jak wyglądają zajęcia w uczelni, jak prowadzona jest dyskusja akademicka. Mamy nadzieję, że pozwoli im to powoli planować swoje własne kariery zawodowe i da impuls do dalszego rozwoju. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia realizowane wspólnie z Akademią, które pozwolą na rozwój pasji i zainteresowań naszej młodzieży – powiedział mgr inż. Waldemar Pawełczuk, dyrektor ZSP nr 3 w Zamościu.

Podpisanie porozumienia odbyło się 20 czerwca br. w rektoracie Akademii Zamojskiej.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us