Przedszkolaki z "Ziarenka" na ekowarsztatach w "Rolniczaku"

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
W Ekopracowni Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu odbyły się warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków. Szkołę odwiedziły dzieci z grupy "Biedronki" z Niepublicznego Przedszkola Ziarenko w Zamościu.

Warsztaty odbyły się 16 listopada, podzielone były na trzy części.

Na początku spotkania Małgorzata Dziuba - nauczyciel biologii opowiadała o ptakach, o ich zwyczajach, sprycie, mądrości i niebezpieczeństwach czyhających na nie. Dzieci dowiedziały się, po co ptaki budują gniazda, co jedzą, jak przystosowują się do życia blisko człowieka. Zobaczyły również model budowy wewnętrznej kury a także ptasie pióro pod mikroskopem.

W drugiej części Justyna Kropornicka-Kurdybanowska - nauczyciel chemii zaprezentowała szereg fascynująscych eksperymentów. Przedszkolaki mogły zobaczyć m.in.: "Lokomotywę chemiczną", "Ogień bez zapałek", "Znikającego misia", "Samopompujące się baloniki", doświadczenia, w których zmieniają się kolory substancji.

W kolejnej, już trzeciej części warsztatów Paweł Kozłowski - nauczyciel przedmiotów zawodowych, pasjonata pszczelarstwa, opowiedział dzieciom o pszczołach, o tym jak powstaje miód, pokazał wnętrze ula i opowiedział o pracy pszczelarza. Odbyła się również degustacja miodu.

Przedszkolaki miały do wykonania kilka zadań manualnych, po czym otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. Na koniec udały się na spacer po szkole oraz po terenach zielonych, gdzie znajdują się ule, ogród roślin miododajnych oraz eterycznych. Przedszkolaki wyszły z warsztatów pełne wrażeń i uśmiechów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us