Reklama

Kot(d) w bibliotece – emocjonująca rozgrywka! Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany
"Stała się rzecz niezwykła. Z naszego kraju wywieziono maszynopis ostatniego wiersza Wisławy Szymborskiej. Trop prowadzi do międzynarodowej szajki, która zajmuje się kradzieżami wartościowych dzieł kultury. Na szczęście znalazły się osoby, które podjęły się odnalezienia maszynopisu." - to scenariusz Regionalnego Turnieju Wiedzy o Wisławie Szymborskiej "Kot(d) w bibliotece". Turniej miał formę escape roomu. Zorganizowała go Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych musieli wykazać się logicznym myśleniem, współpracą w grupie, refleksem, a przede wszystkim wiedzą o życiu i twórczości polskiej noblistki. Najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie w składzie Julia Bakalarczuk, Małgorzata Lizut, Weronika Tokarczuk i Zofia Załuska. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu: Mateusz Litwiniec, Kacper Sierpień, Aleksandra Smoluch i Karolina Smyk.

Pierwszy raz wzięłam udział w escape roomie, będzie to na pewno niezapomniane doświadczenie. Było dużo zadań na logiczne myślenie, ogólnie bardzo fajna rozgrywka – mówi jedna z laureatek, Zofia Załuska. – Escape room będę wspominać bardzo przyjemnie – dodaje Weronika Tokarczuk. – Było trochę adrenaliny, że nie zdążymy rozwiązać wszystkich zadań, ale jednocześnie duża ekscytacja, że udało się przegonić konkurentów. Gdyby w przyszłości biblioteka organizowała podobny escape room, to chętnie skorzystałabym ponownie.

Zwycięska drużyna zostanie nagrodzona 15 listopada podczas podsumowania Roku Szymborskiej obchodzonego w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Patronat honorowy nad projektem "Wisława Szymborska" objęli: poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ.

Portal ezamosc.pl patronował wydarzeniu medialnie.

1 komentarz

  • J-1
    J-1 wtorek, 24 październik 2023 13:01 Link do komentarza

    Obecnie Andrzej W. zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us